Ciekawe miejsce

Góra Cukru w Rio de Janeiro Rio de Janeiro

Góra Cukru w Rio de Janeiro, (Pao de Açúcar - Głowa Cukru). Jest to granitowa góra o wysokości 395 m n.p.m. Można wjechać na nią kolejką linową (pierwszą w Brazylii). Wjazd na szczyt trwa ok. 6 min. z przystankiem i przesiadką na ok. 220 m na innej górze. Z góry można podziwiać panoramę Rio de Janeiro. Widać m.in. plażę Copacabana ... zobacz więcej

Atrakcje i ciekawe miejsca

Wieża Eiffla Paryż

Wieża Eiffla nosi imię inżyniera i projektanta wieży Gustawa Eiffela. Wieża wznosi sie na 320 m. nad poziomem Sekawny. Jej metalowa konstrukacja waży ponad 10000 ton. Aby wejść na jej wierzchołek trzeba pokonać 1652 stopni. Wieża poowstała dla uświetnienia Wystawy Światowej zorganizowanej w Paryżu w 1889 r. Zainstalowane w tamtym czasie windy ... zobacz więcej

Twierdza św. Michała Sibenik

Twierdza św. Michała (Sv. Mihovila), obecnie nosząca też imię św. Anny (Sv. Ana). Zbudowana została przez Wenecjan w XV wieku, na 70-metrowym wzgórzu w centrum miasta. Rozbudowywana była do XVII w. W wyniku eksplozij prochu (1663 r. i 1752 r.), dwa razy uległa zniszczenium, ale została odbudowywana. Można ją zwiedzać bezpłatni. Z Twierdzy ... zobacz więcej

Amfiteatr Opole

Amfiteatr w Opolu (Amfiteatr Tysiąclecia). W amfiteatrze odbywa się Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Co roku od 1963 roku(z wyjątkiem 1982) amfiteatr gości artystów i widzów festiwalu. W 2009 roku rozpoczęto prace nad modernizacją amfiteatru. 10 czerwca 2011 roku po dwuletniej przerwie w amfiteatrze startuje 48. Krajowy Festiwal Piosenki ... zobacz więcej

Komentarze o miejscach i miejscowościach

Kapliczka wśród dębów w Podborzu, Około 1880r. posadzone dęby. więcej

Zalew na Majdanie Zahorodyńskim, W niedzielę było super kąpielisko było oblegane przez spragnionych ochłody wypoczywajacych więcej

Krzyż na Rewskim Szperku w Rewie, Minęło już 18 lat od wykonania i zamontowania Krzyża na Szperku w Rewie. Krzyż jest poświęceniem ... więcej

Norweska Opera Narodowa w Oslo, Super ! więcej

Zofiówka, Zofiowka jest piekna wsia. więcej

Molo w Gdańsku Brzeźnie, Piękne to molo. Wszystko co w Gdańsku to piękne. Kocham Trójmiasto. D.R więcej

Karsy, Witam mieszkanców Kars koło Korytnicy. Tam mieszkała moja rodzina Ziębickich i Kopaczów. ... więcej

Kniażyce, Kniażyce , miejscowość w której urodziła się moja mama w 1939 roku. Chciałabym znaleźć budynek w ... więcej

Komentarze zdjęć

Zobacz ostatnie komentarze zdjęć więcej

Filmy, ciekawe miejsca w Polsce

Zobacz ostatnie dodane filmy więcej

Zdjęcia satelitarne wybranych miejsc na Świecie

Stadion Miejski GEJKSA Arena w Bełchatowie.

Stadion GEJKSA Arena

Bełchatów

Muzeum Śląskie w Katowicach.

Muzeum Śląskie

Katowice

Kościół parafialny św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy.

Kościół parafialny św. Katarzyny Aleksandryjskiej

Stężyca

Kościół św. Piotra i Pawła w Bożkowie.

Kościół św. Piotra i Pawła

Bożków

Most na rzece Pilica w Tomaszowie Mazowieckim.

Most na Pilicy

Tomaszów Mazowiecki

Elewator, magazyny zbożowe w Nakle nad Notecią.

Elewator

Nakło nad Notecią

Do góry Szukaj